Výsledky žánrových Andělů: Please The Trees, Boris Carloff a Pipes and Pints

Anděl, foto cenyandel.cz Andělfoto: cenyandel.cz

Včera byli v pražském Paláci Akropolis vyhlášeni vítězové žánrových cen Akademie populární hudby Anděl 2012. V kategorii alternativní hudba uspěli rockeři Please The Trees s deskou A Forest Affair (nedávno jsme s touto kapelou uveřejnili rozhovor), v elektronické hudbě zabodoval Boris Carloff s nahrávkou The Escapist, mezi folkaři zaujal nejvíce Karel Plíhal se Vzduchoprázdninami a cenu v kategorii World Music si odnesl Tomáš Kočko a Orchestr. Z tvrdších žánrů se nejvíce líbila deska Vracejte konve na místo blackmetalistů Master's Hammer a album Found & Lost punkrockerů Pipes And Pints.

Vítězové žánrových kategorií:

Alternativní hudba: Please The Trees - A Forest Affair  

Elektronická hudba: Boris Carloff - The Escapist

Folk & Country: Karel Plíhal – Vzduchoprázdniny

Hard & Heavy: Master's Hammer - Vracejte konve na místo

Hip-hop & R'n'b: Hugo Toxxx - Bauch Money Mixtape

Jazz & Blues: Inner Spaces feat. David Dorůžka – Light Year

Punk & Hard core: Pipes and Pints – Found & Lost

Ska & Reggae: MikkiM - Offbeat Rhapsody

World Music: Tomáš Kočko a Orchestr – Cestou na jih

Výsledky cen v hlavních kategoriích se dozvíme 16. března, tedy v sobotu přesně za týden, kdy slavnostní ceremoniál odvysílá ČT1 v 21:15. Přímý přenos z 22. výročního udílení hudebních cen Anděl 2012 z pražského Průmyslového Paláce bude moderovat Leoš Mareš. O vítězích rozhoduje Akademie populární hudby složená asi ze 130-ti členů z řad známých osobností hudební branže, výkonných umělců, hudebních novinářů, televizních a rádiových dramaturgů, zástupců největších hudebních festivalů a obchodníků s hudbou. O nominacích na ceny Anděl 2012 jsme psali již dříve v této zprávě.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.