Vzdělávací Music Ports tentokrát ve znamení Bastl Instruments

Bastl Instruments Bastl Instruments

Platforma Kreaton spolu s Goethe-Institutem připravili další hudebně vzdělávací pokračování Music Ports. Poté, co podzimní edice nahlédla pod pokličku berlínského experimentálního festivalu CTM, se nyní vrací k našincům – na konci dubna se bude v Praze mluvit o Bastl Instruments. Přestože je skupina kumštýřů z Brna, její věhlas už hranice dlouho přesahuje.

„Václav Peloušek, Ondřej Merta a jejich kolektiv se skromě nazývají bastlíři po vzoru hudebníka a kutila, tedy bastlíře, Standy Filipa,” uvádí Kreaton ke svým hlavním hostům z Bastl Intrumets, ti svou značku založili před čtyřmi lety a bude jim věnován nadcházející Music Ports 26. dubna. „Bastl Instruments často cestují do zahraničí a jejich kolektiv se stále rozrůstá.”  Kromě nich, zastoupených právě tento kolektiv zakládajícím Pelouškem, v průběhu dne zazní ještě další příspěvky, a to třeba od Darrina Wienera (Serge modular), Dana Snazellea (Chaos in electronic music) anebo Alissa Deurbies (Women in modular synthesizers). Může se sice zdát, že trendem na elektronické scéně je zjednodušování, příští Music Ports však budou pojednávat o opaku: o komunitě hudebních nerdů, vědců a konstruktérů a jejich objevech.

Na událost je po registraci na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. vstup také tentokrát zdarma. Music Ports probíhá nepravidelně od roku 2015. Cílem je podpora hudebních talentů i lokální elektronické scény, přičemž se tak děje prostřednictvím workshopů, přednášek, diskuzí a spoluprací s německými a českými profesionály. I tentokrát bude po vzdělávání následovat hudební mecheche.

Music Ports, Praha – Goethe-Institut, 26. 4. 17
Noise.Kitchen Synth Fest III, Praha – Punctum, 26. 4. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.