Brněnský festival Uprostřed spojuje místní kluby i nezávislou kulturu

Brněnský festival Uprostřed spojuje místní kluby i nezávislou kulturu

Také se letos se uskuteční v Brně multižánrový Festival Uprostřed, který se již potřetí bude konat v průběhu celého léta. Tradičně zahrnuje od června do až do konce srpna koncerty, divadlo, autorská čtení, tančírny, gastronomické přehlídky a program živých ulic, tj. všehochuť od hudby, přes jídlo až po blešáky. Zapojí se do něj i brněnské kluby Fléda a Kabinet Múz, stejně jako kolektiv přátel modulárních syntezátorů Bastl Instruments a levitující vesmíry AVA kolektivu.

Už v sobotu 29. června se uskuteční The Experience v prostorách bývalé Káznice na Bratislavské, ze které se stalo kulturně-komunitní centrum. Dramaturgii programu, jenž začne už odpoledne od 15:00 hodin, zajišťuje Kabinet Múz. Vystoupí zde soulový Jay Delver, dreampopoví sinks, pražská psychedelicko-punková formace Rány Těla, náš nejznámější představitel socka rapu Násilník a neméně osobité post disco v podání tria Mutanti Hledaj Východisko.

AVA ve spolupráci s Milady kaffee připravují na 13. července další Dobrodružství na Jarošce, kdy celá ulice Třída Kapitána Jaroše ožije hudební produkcí, gastro stánky, dětským programem a diskuzemi pro místní i přespolní návštěvníky.  Kdo se zajímá o zvláštní zvuky, může je hledat přímo v Brně. Rostliny v městské divočině nebo chrámové ticho mohou být součástí paměťové mapy zvuků, čistě smyslového zážitku, kterým bude 17. července provázet Efemér a hudebnice Nikol Štrobachová z kolektivu Bastl Instruments. Každý si vytvoří svou vlastní skladbu a bude si tak moci jejím poslechem opět vyvolat svůj letní den.

S Bastl Instruments se pak můžeme v rámci Festivalu Uprostřed potkat ještě jednou, a to 23. srpna v Letohrádku Mitrovských. Na jejich letním večírku vystoupí rezidenti z NONA Records ANDELS, OGJ, Toyota Vangelis a jako host hudebník, DJ a hlava AV kolektivu a labelu XYZ project Oliver Torr. V rámci festivalu budou dále k vidění třeba představení nezávislého divadla Buranteatr či koncert Ghost of you v jazzové kavárně Podobrazy. Závěr léta vyvrcholí akcí Jaselská Open, kdy všechny procházející bude čekat další „živá ulice“ s bohatým kulturním i jiným vyžitím. Vstupy na všechny události festivalu jsou zdarma.

Festival Uprostřed, Brno – různá místa, 21.6. – 31. 8. 19

Kabinet Múz uvádí: The Experience, Brněnská káznice, 29. 6. 19

Milady & AVA uvádí: Dobrodružství na Jarošce III., Třída Kapitána Jaroše, 13. 7. 19

Efemér a Nikol Štrobachová uvádí: Zvuková mapa města, 17. 7. 19

Bastl Instruments uvádí: Letní šílenství III., Letohrádek Mitrovských Brno, 23. 8. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.