William Basinski přiváží do Prahy svůj ambient rozpadu

William Basinski William Basinski

Ambientní minimalismus Williama Basinského zasáhne Prahu. Ve svých melancholických kompozicích využívá manipulací s páskami či staré rozbité syntezátory a ve své hudbě zachycuje ulpívání času či rozpadání vzpomínek. Svou další etapu tvorby představí v rámci večírku Music Infinity 25. října v pražském Paláci Akropolis.

„Zvuky rozpadajících se pásek, špatně fungujících přehrávačů, rozbitých syntezátorů, smyčky šumů a chyb,” shrnují pořadatelé hlavní nástroje amerického skladatele a hudebníka Williama Basinského. „Ve své hudbě objevuje kouzlo analogových záznamů plných nedokonalostí, jež ve světě digitálního chladu evokují dynamiku života i jeho melancholii. Hudbu tvoří od osmdesátých let, kdy se pohybuje na newyorské scéně, proslavil se nicméně až na začátku našeho tisíciletí nahrávkou The Disintegration Loops, která zachytila úzkost Ameriky po teroristických útocích z roku 2001.” Zatímco v Brně před lety vystupoval v rámci festivalu Itch My Ha Ha Ha, v Praze se přitom představí vůbec poprvé.

V Akropoli jej doprovodí polský skladatel Tomasz Bednarczyk, známý poslední roky jako New Rome. „Jeho kompozice připomínají žánrové dekonstrukce Tima Heckera, zároveň jsou zasazené do zvukové tradice východní Evropy,” dodávají pořadatelé.

William Basinski + New Rome, Praha – Palác Akropolis, 25. 9. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.