Floex ft. Robot Josef, Strahovský stadion Floex ft. Robot Josef, Strahovský stadion Hotspot

Floex hraje s robotem, chystá hudbu ke hře Papetura

Machinarium navždy. Floex prolomil loňské odmlčení, svou diskografii zpřístupnil volně na YouTubu, vydal DJ set a oznamuje novou tvorbu. Se svým robotickým bubeníkem Josefem rozezněl Strahovský stadion a započal tím Hotspot. Série, za níž stojí vedle jiných festival Colours of Ostrava, má záměr zaznamenat výjimečnou hudbu ve výjimečném prostředí. 

„Jde především o to vystihnout energii, náladu, flow,” říká Floex k rozdílu mezi koncertním hraním a DJ sety. Set zpestřil tanečnějšími verzemi svých skladeb a remixy spřízněných Deltawerk. „Nejzajímavější věc na setu je použití našeho bubenického robota Josefa, kterého naživo programuji a v reálném čase s beaty improvizuji.”

Tomáš Dvořák alias Floex v současnosti pracuje na hudbě k adventuře Papetura polského herního studia Petums, které vychází z inspirace právě Machinariem, jehož ústřední postavou je robot Josef. Po vydání hry na začátku května je v plánu vydat také hudební EP. Pro české Amanita je Floex cosi jako dvorní hudebník, naposledy spolu s Hidden Orchestra spolupracoval na jejich Creaks.

V roce 2018 vydal Floex konceptuální album A portrait of John Doe, u té příležitosti jsme spolu vedli rozhovor.

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.