Floex hraje s robotem, chystá hudbu ke hře Papetura

Floex ft. Robot Josef, Strahovský stadion Floex ft. Robot Josef, Strahovský stadion Hotspot

Machinarium navždy. Floex prolomil loňské odmlčení, svou diskografii zpřístupnil volně na YouTubu, vydal DJ set a oznamuje novou tvorbu. Se svým robotickým bubeníkem Josefem rozezněl Strahovský stadion a započal tím Hotspot. Série, za níž stojí vedle jiných festival Colours of Ostrava, má záměr zaznamenat výjimečnou hudbu ve výjimečném prostředí. 

„Jde především o to vystihnout energii, náladu, flow,” říká Floex k rozdílu mezi koncertním hraním a DJ sety. Set zpestřil tanečnějšími verzemi svých skladeb a remixy spřízněných Deltawerk. „Nejzajímavější věc na setu je použití našeho bubenického robota Josefa, kterého naživo programuji a v reálném čase s beaty improvizuji.”

Tomáš Dvořák alias Floex v současnosti pracuje na hudbě k adventuře Papetura polského herního studia Petums, které vychází z inspirace právě Machinariem, jehož ústřední postavou je robot Josef. Po vydání hry na začátku května je v plánu vydat také hudební EP. Pro české Amanita je Floex cosi jako dvorní hudebník, naposledy spolu s Hidden Orchestra spolupracoval na jejich Creaks.

V roce 2018 vydal Floex konceptuální album A portrait of John Doe, u té příležitosti jsme spolu vedli rozhovor.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.