Z podzemních vod do města. H L U B I N A poprvé v Olomouci.

Z podzemních vod do města. H L U B I N A poprvé v Olomouci.

Nultý ročník festivalu, který chce přinést „hluboký ponor do podzemního světa kulturní scény“ přímo do srdce Olomouce, je plánovaný na sobotu 4. září. H L U B I N A slibuje nové myšlenky, koncerty, přednášky, výstavu, workshopy i solidární veganský brunch.

V line-upu září jména jako Arleta, českobudějovičtí Fotbal, alternativní divočina Panenských plamenů, jazz-popoví Obligatne, přímočarý dívčí punk od trojice Bibione nebo polské zpěvačky a kytaristky The Pau. Vedle nich jsou tu noisovější avantgardní Hospital Brut z Ostravy nebo přerovský shoegaze Mancuso. A na své si přijdou i příznivci melancholického písničkářství v podobě projektu Zapomělsem či popovějších kytarových směrů v podání True Fir. Slovenský punk s příměsí osmdesátkového synthpopu dovezou Berlin Manson.

Nový olomoucký festival sahá po progresivnějších kapelách a umělcích současné domácí scény a nebojí se ani alternativnějších experimentů směřujícím k undergroundovým odkazům. Uvidíme, zdali se stane pravidelnou oslavou podobné kultury v hanácké metropoli i v dalších letech.

H L U B I N A – nultý ročník, Letní kino Olomouc, 4. 4. 21

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.