Obligatne – Šepotem

Rok po debutu Monológ Spásy vydávají Obligatne nový singl Šepotem, kterým předznamenávají další společnou nahrávku, připravovanou na začátek příštího roku. K písni natočila kapela s audiovizuálním umělcem Jonášem Svobodou výpravný videoklip, jenž diváka provází mystickou cestou znovuzrození, naznačuje ovšem i děsivý příběh. Podobně jako samotná píseň, která pod tklivými, vzdušnými vrstvami aranží skrývá brutální lyriku.

Obligatne vstupují do nových vod, s lehkostí se otevírají bohatým vokálním harmoniím a produkčním experimentům. Svůj podíl na tom má Richard Grimm aka Boh Vajec – ten písni uštědřil příjemnou dávku subtilních syntezátorů. Křehká lyrika s nezaměnitelným rukopisem zpěvačky a kytaristky Kristíny Mindové dostávají i díky pestré a citlivé práci se zvukem nový prostor a sílu. „Proces vytváření této skladby byl celkem dlouhý. Hledali jsme nové možnosti, experimentovali, zkoušeli. Chtěli jsme posunout náš zvuk, díky produkci Boha Vajec to byla příjemná a přirozená cesta. Jsem za ní ráda,“ říká k novince Kristína.

Naživo se Obligatne v nejbližší době představí 14. září v trenčínských Garážích nebo 20. září v pražském Rock Café.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.