Za šumavskou divočinu se budou bít hudebníci potřetí, dojde také na velký Bigg Boss jam

Koncert pro šumavskou divočinu Koncert pro šumavskou divočinu

V prostředí pražského Lucerna Music Baru se na konci září bude zas a znovu bojovat za záchranu největšího českého národního parku. Koncert, který se odehraje 22. září, bude bojovat proti návrhu zákona, který by vymazal z mapy místa neobývané šumavské divočiny.

Senátem před prázdninami prošel návrh zákona, jenž může být pro Národní park Šumava ve svém důsledku likvidační,“ uvádí pořadatelé z Hnutí Duha k záchranné akci. „Tento zákon neponechává vůbec žádné místo, kde by zůstala divoká příroda, kterou lidé budou pouze navštěvovat – tedy účel, kvůli němuž se národní parky všude na světě zřizují.“ Zatímco v západní Evropě i za oceánem vznikají nové chráněné krajinné oblasti a jsou pod pečlivým drobnohledem, dle pořadatelů koncertu je tomu u nás přesně naopak. Na místě bude k podepsání petice.

Pod jednou vlajkou zahrají rockeři i hiphopeři. Vystoupí Načeva (s Tomášem Vtípilem), Jaromír 99 (Priessnitz, Umakart, Kafka Band), Václav Havelka (PTT, WERE MUTE), Trabandita a Rudovous. Elitu českého hip hopu pak zastoupí exkluzivní battle velké části vydavatelství Bigg BossVladimir 518, Orion, James Cole, Refew i LA4. Za zhlédnutí celého nekonečného setu jmen a podporu této iniciativy v předprodeji zaplatíte 150 Kč, na místě pak 250 Kč.

Koncert pro šumavskou divočinu č. 3, Praha - Lucerna Music Bar, 22. 9. 14

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.