Za všechno může vesmír. Vložte kočku (a Lenka Filipová) lákají na novou desku

Vložte kočku, Brno, 2. 5. 13, foto Libor Galia Vložte kočku, Brno, 2. 5. 13foto: Libor Galia

Jakkoli se ještě nedávno ohlíželi s hejkaly do časů minulých, nyní žijí Vložte kočku čistě budoucností. Již 1. března totiž představí svou novou desku Hedvika. A z ní předesílají druhý singl s názvem Život.

Přes osm minut dlouhé přemítání nad nedozírností vesmíru a autobiografické řetězení vzpomínek je zabaleno v tradiční zběsilé melodice a důvtipu, neboť neplánovaný featuring si v něm prostřednictvím samplování střihla i Lenka Filipová.

Hedvika vyjde ve spolupráci labelů Landmine Alert a Polí5 a Vložte kočku ji vedle tradičních formátů nabídnou i na USB klíčích. „Život, to je to oč Hedvice běží (...) Uzavírá trilogii, která započala Tátou a pokračovala Seatem; triologii o mizení: Táta za čas, Seat štěstí, Hedvika prostoru. Táta dětství, Seat meziprostor-mezičas, Hedvika dospělost,“ přibližuje Cyril Kaplan.

Chcete-li si vychutnat Hedviku naživo, poznačte si do kalendáře poslední březnový den – to totiž Vložte kočku budou křtít v Paláci Akropolis. Případně si vyberte z fůry dalších koncertů, Vložte kočku budou republiku doslova brát křížem krážem.

Neslyšeli-li jste dosud první singl Kroky II, můžete to napravit níže.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.