Zabelov Group pokřtí debutové Eg, vyráží na festivaly

Zabelov Group, ESNS 2019 Zabelov Group, ESNS 2019 Libor Galia

V říjnu vydali debut s názvem Eg, poté se představili na nizozemském Eurosonicu a slovinském Mentu, nyní své album konečně pokřtí česko-běloruské duo spolu s hosty. Na pódiu pražského NoDu vystoupí 26. února multiinstrumentalista Jan Šikl a akordeonista Roman Zabelov spolu s kontrabasistou Jaromírem Honzákem, Floexem a zpěvačkou Varine Mkrtchyan. 

Dvojice Šikl-Zabelov spolupracuje od roku 2012, kromě živých nástrojů využívá syntezátory i další efekty, esenciální však pro ni zůstává spontánní proces tvorby na pódiu a práce s momentální náladou. Svou tvorbu zachytili poprvé na podomácku připravené 40 000 km (2012) a live albu Secret Session (2014). „Těžko domyslet, kolik úsilí jsme věnovali vzniku Eg,” říká Šikl. „Zdálo se nám, že jsme si občas sáhli na dno a tak bude křest velkou katarzí. Těšíme se na atmosféru, kterou rozsvítí lightdesign Jiřího Šmirka a těšíme se na setkání s úžasnými hosty na podiu.”

Zabelov Group vystoupí v březnu na festivalu Žižkovská noc a JazzFestBrno, v dubnu na Jazzinci v Trutnově a polském festivalu Spring Break, v létě mj. na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice, znojemském Šramlfestu a Slovenskom kultúrnom letě na hradě Reviště a dále třeba Nu Sound of Visegrad v Banské Štiavnici

Křest Zabelov Group, Praha – Experimentální prostor NoD, 26. 2. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.