Září bude patřit Kamp! a Deaths

Kamp!, foto Maria Rybicka (picasaweb.google.pl/kamp.musik) Kamp!foto: Maria Rybicka (picasaweb.google.pl/kamp.musik)

Nadcházející klubovou sezónu otevře polská trojice Kamp!, doprovozená spřízněnou trojkou Deaths. Vyjedou za stáj Bum Bum Satori a projedou jak české, tak slovenské kraje. Slabost pro synth pop je oboum uskupením blízká. Kamp! už naší zemí projeli, a to před čtyřmi lety s MIDI LIDI, a teď, s rok konečně vydaným debutem, se „posunuli k chladnějšímu new wave se synth popovým základem pracujícím s prvky osmdesátkového disca. Kamp!, kteří začínali jako blackmetalová kapela (!), jsou v současnosti právem považováni za nejslibnější polský hudební export.“ Nejde pouze o sladké řeči, skupina už potěšila třeba SXSW, Primaveru anebo Great Escape.

Na hudební scéně ovšem není neznámá ani veličina Deaths, dříve známá jako Girls on Drugs. Formace vedená Igorem Bruso, vycházejícím z hardcorové kapely Slave Driver, jindy spravujícím videoklipy takovým jménům, jako jsou Charlie Straight anebo Swan Bride. „Deaths momentálně pracují na novém EP s názvem Crystal Nights, které by mělo vyjít ještě letos.“

Kamp! a Deaths na turné:

19/09 Olomouc, Jazz Tibet club

20/09 Valašské Meziříčí, M klub

21/09 Košice, Tabačka

23/09 Ústí nad Labem, Mumie

24/09 Praha, Meetfactory

25/09 Brno, Kabinet MÚZ

26/09 Bratislava, NuSpirit

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.