Zastavit čas a zpomalit slunce. Holy Motors v Brně

Holy Motors Holy Motors Kertin Vasser

Pětičlenná kapela z Estonska letos vydala debutové album Slow Sundown, a žádný název snad lépe neodpovídá tomu, co spolu vytvářejí. Rozostřené kytary zvou k polehávání na pláži u zapadajícího slunce, shoegazový nádech, dívčí vokály a bicí vzývající k jemnému pohupování dají aspoň na chvíli zapomenout na tuhou lednovou zimu. V září se Holy Motors otočili v Praze, 3. ledna je uvítá brněnský Kabinet múz.

„Čas nespěchá a budoucnost si tyká a zároveň tiká s minulostí,” uvádějí pořadatelé ke koncertu, kde zahrají ještě Fotbal - spolčení hudebníků z Brna a Českých Budějovic spojených s kapelami Sýček a Kidney Trauma a s Jakubem Šimanským za bicími. Očekávejme od nich bruslení s kytarami mezi kraut popem, shoegazem a psychedelickým vábením.

Holy Motors jsou známí také tím, že jejich hudba připomíná soundtrack k modernímu westernovému filmu, tak se nechme na chvíli vnést do světa dobrodružných příběhů.

Holy Motors + Fotbal, Brno - Kabinet múz, 3. 1. 19

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.