Zemřel Pavel Bobek, přední tvář českého country

Pavel Bobek, foto Universal Pavel Bobekfoto: Universal

Do hudebního nebe odešla výrazná tvář českého country a rock'n'rollu. Pavel Bobek podlehl dlouhému boji s těžkými zdravotními problémy. Bylo mu 76 let.

Vystudovaný architekt v počátcích své hudební kariéry pomáhal rozvíjet kořeny bigbítu a rock'n'rollu u nás. V letech 1963–1965 stál za mikrofonem Olympicu, teprve poté se začal věnovat své další lásce – country.

Velká část jeho kariéry byla spojena s divadlem Semafor, kde vystupoval společně s Country Beatem Jiřího Brabce. Svými předělávkami se také zasloužil o to, že se české publikum zprostředkovaně seznámilo s tvorbou výrazných jmen světového country a rocku, jakými byli například Lou Reed, Frank Zappa, Kris Kristofferson či Johnny Cash. Právě s Cashem se Bobek setkal i osobně. Bylo to v roce 1978 a Bobek to popisoval jako jeden z největších zážitků svého života.

Závěrečné roky své hudební dráhy spojil s Malinabandem Luboše Maliny, posledním, za života vydaným albem v jeho diskografii zůstanou loňské Kruhy, v nichž Pavel Bobek přezpíval písně svých oblíbených umělců.

Pavel Bobek

16. září 1937 - 20. listopadu 2013

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.