Zemřel Scott Asheton, bubeník The Stooges

The Stooges The Stooges

V sobotu 15. března odešel do hudebního nebe muzikant, který byl neoddělitelnou součástí legendární punkové skupiny The Stooges. Bubeníkovi Scottovi Ashetonovi (na obrázku vpravo) bylo 64 let.

Scott Asheton působil ve skupině okolo Iggyho Popa od jejího vzniku v roce 1967. Zažil tak rychlý vzestup a zlatou éru na přelomu šedesátých a sedmdesátých let, kdy The Stooges vydali tři ceněné desky The Stooges (1969), Fun House (1970) a Raw Power (1973), ale také nečekaný rozpad kapely v roce 1974, způsobený Popovými drogovými problémy. Přítomný byl pochopitelně i comebacku, který The Stooges prožili před jedenácti lety a který podpořili dalšími dvěma deskami – The Weirdness (2007) a Ready to Die (2013).

Scott Asheton působil v The Stooges také se svým bratrem, kytaristou Ronem Ashetonem, který zemřel před pěti lety.

Smrt Scotta Ashetona zasáhla i frontmana The Stooges, Iggyho Popa. „Scott byl velký umělec. Nikdy jsem neslyšel nikoho, kdo by hrál na bicí s takovým smyslem, jako on. Byl jako můj bratr,“ prohlásil ke smrti svého kamaráda hudební bouřlivák.

Scott Asheton

16. srpna 1949 - 15. března 2014  

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.