Zemřel zpěvák kapely Citron Stanislav Hranický

Stanislav Hranický, foto archiv skupiny Stanislav Hranickýfoto: archiv skupiny

V šedesáti dvou letech zemřel včera po dlouhodobé těžké nemoci zpěvák české heavymetalové kapely Citron Stanislav Hranický. O smutné události informovali členové kapely Václav Vlasák a Vladimír Pařízek.

Stanislav Hranický zpíval od roku 1968 v ostravské skupině Majestic s Marií Rottrovou a Věrou Špinarovou. O rok později nahrál svůj první singl Rok s Monikou. V sedmdesátých letech hostoval například ve skupině Ivo Pavlíka a krátce se objevil i v kapele BPP. V další dekádě se prosadil v kapele Citron, první heavymetalové skupině v tehdejším Československu. V Citronu strávil zpěvák téměř třicet let. Poslední studiovou deskou, kterou Hranický nazpíval, bylo album Bigbítový pánbů z roku 2010.

Podobně nešťastný osud potkal i jiného člena Citronu, kytaristu Jindřicha Kvitu, který zemřel na následky zákeřné nemoci v roce 1997.

Stanislav Hranický

6. června 1951 - 7. dubna 2013  

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.