Zemřela Donna Summer

Dnes brzy ráno svět ztratil další významnou osobnost hudební historie. Donna Summer, držitelka pěti cen Grammy, prohrála svůj boj s rakovinou a zanechala po sobě tři dcery, které měla se zpěvákem Brucem Sudanem. Zpěvačka zemřela ve svém domě Floridě.

Období její největší slávy bylo érou disca, řada jejích hitů pochází ze 70. let. Možná nejslavnější písní se však stal pop song She Works Hard For The Money pocházející až z let osmdesátých. Její písně měly velký vliv na synth pop a taneční hudbu následujících dekád.

LeDonna Adrian Gaines, jak znělo celé její původní jméno, se narodila 31. prosince 1948. Vyrůstala v Bostonu a zpěv rozvíjela v kostelním sboru. V roce 1974 jí vyšla první deska Lady of the Night. Proslavila ji však až píseň Love to Love You Baby, což byl její první singl vydaný ve Spojených státech.

V roce 2008 vystupovala s finalisty soutěže American Idol a o rok později na předávání Nobelovy ceny míru v Oslu. Krátce před smrtí ještě pracovala na novém albu. Bylo jí 63 let.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.