Znovuzrození fénixe z popela – Khoiba vydává Stoke the Fire

Znovuzrození fénixe z popela – Khoiba vydává Stoke the Fire

Comeback, který vzal za srdce mnohé milovníky klubového downtempa. Formace Khoiba po odchodu Emy Dientrichové ztratila na lesku a po době vyšuměla do ztracena. Nyní se však po devíti letech mlčení vrací s novinkou Stoke the Fire, která vychází u labelu Minority Records.

„Nejlépe bych to vyjádřila tak, že se nám prostě stýskalo. Já za sebe můžu říct, že jsem si vyzkoušela hudební spolupráci s kdekým, ale v hudbě, kterou děláme spolu s Filipem, se nejvíc cítím ‚doma‘. Dále tam u mne popravdě patří nějaká síla nostalgie, Khoibu v té předchozí éře mám zasazenou do velmi intenzivního období v mém životě a soudě podle reakcí na náš návrat myslím, že nejsem sama," prozradila Ema po návratu k mikrofonu.

I když se jedná o první věc po dlouhé přestávce, na kvalitě Khoiba rozhodně neztratila. Jemné vlnky syntezátorů si laškovně pohrávají s Eminým hlasem, na spádu se podílejí i bicí, ovšem bez nejmenšího nátlaku, pouze celou skladbu pohání tím správným směrem k postupné gradaci. Pomyslného vrcholu se u Khoiby, jak už to bývá, nedočkáte. Známý rukopis dvojice nevychází ze svých zajetých kolejí a ve stylu „to hlavní zůstává nevyřčeno“ píseň končí s tradičním nádechem éterična a záhadnosti. Nové album mohou fanoušci očekávat v průběhu příštího roku.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.