Zrní živě virtuálně, místo turné stream

Zrní živě virtuálně, místo turné stream Bára Ungerová

Zrní dlouhodobě balancují na hraně pomyslného alternativního mainstreamu a s novinkou Nebeský klid (vyšla 6. března) si pootevřeli dvířka zpátky do hudebních knihovniček náročnějších posluchačů. Podobně jako v loňském roce třeba Zvíře jménem podzim s deskou Září (obě produkoval Pjoni, který v případě Zrní spolupracoval s Ondřejem Ježkem), patrně překvapili i své stávající fanoušky.

Kapelu ještě nedávno čekalo velké turné, ale tak jako všem dalším aktérům kulturního dění, jim vstoupila do cesty nepředvídatelná epidemie. V době, kdy se venku potkáváme jen v rouškách, tisíce lidí jsou v karanténě a fronty na nákup se stojí ve dvoumetrových rozestupech, musí nejen hudebníci hledat cesty, jak dostat svoji tvorbu ven. Další z iniciativ, která vznikla na podporu kulturního sektoru je #kulturažije. MallTV denně vypouští streamy vystoupení od koncertů až po slam poetry. Přidanou hodnotou nastalého trendu vycházek za kulturou do kyberprostoru je to, že jsou akce vesměs přístupné zadarmo, snad i proto, že se umělci snaží pozvednout společnost v krizi tím, co jim jde nejlépe. Každý, komu není stav současné tuzemské scény lhostejný, má přitom stále možnost podporovat ji a přispět ve sbírce, která v rámci inciativy vznikla ve spolupráci s Donio.cz.

Turné sice padlo, Zrní se ale nevzdávají úplně a první koncert odehrají 24. března v 19:35 v prázdném sále Lucerna Music Baru, a to právě pod hlavičkou #kulturažije. Vystoupení jako host podpoří kamarád kapely a režisér klipu ke starší skladbě Vězni, Bohdan Bláhovec. V rámci propagace alba a koncertu navíc přišli hudebníci s dalším nápadem, který vstup živé produkce do online světa dělá o trochu zábavnějším. Začali totiž vydávat nové skladby i v karaoke verzi a tak si první živák na obrazovkách budou návštěvníci moci užít ještě o něco aktivněji.

Zrní: #kulturažije online, Praha – Lucerna Music Bar, 24. 3. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.