Zvuk a hudba na plátně i za ním: Hranice filmu zvou na FAMU

Zvuk a hudba na plátně i za ním: Hranice filmu zvou na FAMU

Již o víkendu 9. – 10. dubna proběhne odborný seminář Hranice filmu, který pořádá Centrum dokumentárního filmu a MFDF Jihlava v prostorech kinosálu pražské FAMU. Ve dvou dnech zde se svými příspěvky vystoupí režiséři, filmoví vědci či zvukaři, kteří blíže odhalí z teoretického i praktického úhlu téma zvuku a hudby nejen v dokumentárním filmu. Francis Ford Coppola prý kdysi poznamenal, že filmový zvuk se z 50 % podílí na výsledném účinku filmu...minimálně. S tímto mottem se snad bude polemizovat i hledat jeho pravdivost.

Své zkušenosti z hollywoodské praxe předá například zvukař Martin Maryška, filmový teoretik Petr Szczepanik provede dějinami přemýšlení o zvuku ve filmu, hudební skladatel Petr Ostrouchov nabídne pohled od partitury a režisér Karel Vachek si připraví djský set. Mezi další hosty patří dabingová režisérka Olga Walló, jež promluví o tématu sobě nejbližším či dokumentaristka Andrea Slováková, která se bude zabývat zvukovou složkou v experimentálním filmu. Závěrem semináře Pavel Klusák a Johana Švarcová představí postupy jednoho z nejvýznamnějších českých skladatelů filmové hudby, Zdeňka Lišky.

Pokud vás tematika zaujala, seminář je určen veřejnosti, plný poplatek činí 1200 Kč, ale studenti, učitelé nebo účastníci loňského ročníku MFDF Jihlava mají vstup za polovinu. Více informací o dalších slevách najdete na facebookové události. Uzávěrka přihlášek je 7. dubna. Váháte-li stále, třeba vás naláká video z minulého semináře či možnost získat výstupní certifikát. Podrobný program naleznete na webu jihlavského festivalu.

Hranice filmu: Slyšet obraz. Zvuk a hudba nejen v dokumentárním filmu, Praha - FAMU: kinosál, 9. -10. 4. 16

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.