Acute Dose, Brno – Skleněná louka, 22. 2. 17 Acute Dose, Brno – Skleněná louka, 22. 2. 17 Libor Galia

Foto: Acute Dose + Jakub Šimanský + Aid Kid, Brno – Skleněná louka, 22. 2. 17

Že bude v prostorech sklepní scény brněnské Skleněné louky těsno, bylo jasné. Takřka do posledního místa zaplněný klub hostil křest druhého alba Acute Dose, čtveřici uvedl Jakub Šimanský a na závěr ještě přišel Aid Kid. Jména, která u nás netřeba dlouze představovat – jak album Šimanského, tak Acute Dose jsme zařadili mezi nejlepší loni vydané počiny na české scéně. Samotné Acute Dose doprovodila řada hostů, v jednu chvíli se chopil kytary Ivo Lorenc, druhou půli koncertu na housle doprovázel Albert Novák a k samotnému závěru se připojila i Bára Pokorná. Eponymní dvojku brněnské skupiny pokřtili studenti ateliéru Pavla Ondračky z FaVU. Zazněl také parafrázovaný text k výstavě Big Light, který níže uvádíme v plné šíři. Kdo zmeškal, může napravit zanedlouho s Genuine Jacks

„Dolní sklo jako prostor pro prezentaci současné hudební tvorby se jeví být pro post-debutový pokus ideální, neboť hudba dnes vyžaduje velmi pozorného a do značné míry edukovaného diváka, ochotného přistoupit na specifická pravidla hry, jimiž se současné skladby řídí. Dalo by se říct, že se hudba stala otázkou víry v ní vložené a důvěry v její sdělení. Stejně tak aktivity Acute Dose, stojící na pomezí mezi přesnou vědou a jistým iracionálním odevzdáním důvěry v prezentované výsledky, které vyžadují hluboké a otevřené vnímání. Iniciativa Acute Dose působí zejména v oblasti vazeb mezi reálným hmotným světem, jeho digitálními variacemi a jejich vzájemnými střety dosaženými pomocí farmaceutických prostředků.

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.