Foto: Ghost of You, Olomouc – Jazz Tibet Club, 22. 3. 17

Foto: Ghost of You, Olomouc – Jazz Tibet Club, 22. 3. 17

Když jsem Ghost of You viděl poprvé na velkém pódiu Besedy u Bigbítu, nějak mi to nesedlo. Věděl jsem, že jsou dobří, jakože hodně, jen to na mě byla moc velká pecka najednou. Pak přišel Banát, kde jsem měl příležitost vidět je hrát rovnou dvakrát – při poledním slunci na mikrozahrádce u jedný hospody a okolo půlnoci na kopci nad vesnicí. Oba koncerty byly zásadně odlišné, GOY se poprali skvěle se zvukem i atmosférou daného místa a potvrdili mi, že jsem to prostě napoprvé nepobral. Trochu přispěla taky možnost vidět je stejně lidský, zpocený a jinak vyřízený v autobuse po cestě tam a zpět.

O to víc jsem se těšil na Olomouc, teď, když jejich muziku už chápu. Křest v Brně jsem nestihl, Black Yoga znám nazpaměť a vzhledem k tomu, co Michal a Jura říkali v rozhovoru, jsem očekával velký zlom. Většina skladeb totiž vznikla přímo ve studiu a dalo se předpokládat, že za těch pár dnů živého hraní se deska už obrousila na kompaktní živý set, který hází úplně jiné odlesky než zvukově vychytaná deska.

Ok, k věci. Stihl jsem půl první skladby, konec poslední a pomohl vyřvat přídavek jedné staré věci. On se totiž mezitím v práci spustil alarm a nikdo jiný tam nemohl zaběhnout zkontrolovat, o co jde. Planý poplach, ale aspoň jsem při kontrole zjistil, že protéká záchod, spravil splachovadlo, zatáhl protékající kohout a vrátil se nazpět.

Tak každopádně díky. Aspoň zprostředkovaně – desítky lidí, který jsem pak vyzpovídal, tvrdí, že to byla pecka. Někteří si poslechli jeden song předtím, jestli to za to stojí (nepolíbená Olomouc), a teď jsou nadšení. Množství zborcených a stále tancujících jedinců svědčí o dobré zábavě. Známí mě politovali a pak si šli pokecat s kapelou.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.