Foto: Ziemba, Olomouc – Kaple Božího Těla, 10. 10. 16

Ziemba, Olomouc – Kaple Božího Těla, 10. 10. 16 Ziemba, Olomouc – Kaple Božího Těla, 10. 10. 16 Marcel Skýba

První tři „ticha“ mezi skladbami byla naplněna úžasem, zrychleným tepem a tíživou potřebou najít nový způsob, jak vyjádřit obdiv. Co chcete dělat, když se tleskání nehodí a kytici jste nepředpokládali koupit?

René Kladzyk alias Ziemba byla možná stejně překvapená jako my. Nenechala se ale zaskočit a využila možností prostoru kaple. I přes její silnou přítomnost na „pódiu“, desce sarkofágu, mezi sochami a dalším sakrálním uměním přenášela její hudba do vzdálených míst. Stejně tak jsme mohli být v lese na paloučku, střeše mrakodrapu nebo v jejím pokoji. Když na závěr přidala ještě jednu skladbu, to už jsme tleskali vehementně, sdělila nám, že o to právě jde. Text přídavku popisoval nemožnost vrátit se zpět do Michiganu z dětských vzpomínek. Michiganu, který jí nyní tak připomíná Česko.

Ziemba uvedla debutové album Hope Is Never, očištěné od zbytečností, jen s pomocí svého hlasu, looperu, piána a pár linek z FM syntezátoru. Chvíli jsem to musel rozdýchávat a na konci jsem pocítil, že se kus ve mně znovu narodil. Tak doufám, že ji tady uvidíme častěji, ať už při koncertu, nebo jejích dalších činnostech.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.