Foto: HLUK, Brno – Alterna, A2 Stage, 5. 12. 19

Foto: HLUK, Brno – Alterna, A2 Stage, 5. 12. 19

Poprvé jsme uspořádali poslechový a diskuzní večer zaměřený na současnou progresivní a experimentální elektroniku z našich nezávislých labelů. Komplikované zvukové struktury v noisovém stavu beztíže vytvořil naživo projekt Střed světa, modulárovým technem s re-samplingem sklepní prostor klubu Alterna (A2 Stage) rozbila skotská producentka Holly McGowan aka Evil Medvěd, které vyšlo nové EP Fictionkin na Red For Colourblind. Večer zakončil ambientní hlukový set Enchanted Lands (Genot Centre).

Live setům předcházela diskuze o vytváření kultury na periferii a okrajové a alternativní hudby v periferních částech měst. Zúčastnili se Wim Dehaen (Genot Centre), Zdeněk Konečný (MENU), Libor Staněk (Frantoly, Živá vila Prachatice) a Martin Kalenský (Světadíl), a také Jiří Habarta a Tomáš Kiska (Fajfr štýl fest ve Vrbně pod Pradědem). Akci podpořila Nadace život umělce. 

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.