Echolokátor: Billow – Galaxie

Echolokátor: Billow – Galaxie

Fakt, že Strangers in the City ukončili svůj koncertní život, aby dali vzniknout Billow, je věc již delší dobu známá. Jakub s Lenkou oprášili společně s Ondřejem a Vojtou po sedmi letech svou studentskou kapelu a nyní představují první plnohodnotnou skladbu. Důkaz, že shoegaze je přitažlivé i po jihomoravsku, je na světě.

Česky pojmenovaná, anglicky zpívaná píseň hledá svůj vesmír spíše v mikrokosmu a shoegaze je v jejím podání křehké, melancholické, poloakustické, sametové. Hlavní mikrofon patří Lenčině zastřenému hlasu opředenému vlastní ozvěnou, nerušeně vybrnkávající kytara udává kmitočet dávkované intimní melodie, a když se vše ponoří do hávu nerušivých éterických syntezátorů, dojem z dreampopové shogezae variace je dokonán. Zamrzí tak jen fakt, že veškeré to tklivé a tiše našlapující líbezno skončí po dvou a půl minutách.

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.