Echolokátor: FVTVRE – Mess

Echolokátor: FVTVRE – Mess

Sunshine jsou mrtvi, ať žijí FVTVRE? Tak jednoduché to není, přímá evoluční linie neexistuje a mezi oběma kapelami je jediný spojující článek – Kay Buriánek. Tak či onak se výrazná postava devadesátek a počátku milénia se třemi kolegy vrací do víru úderných riffů. FVTVRE jsou hardcore i punk, nostalgie bez retro nádechu, v řízené zvukové i strukturální anarchizaci se valící zlost a vzdor. Je to Mess, stejně jako pilotní singl, který předznamenává čtyřpísňové EP, jež vyjde koncem září na Bandcampu.

Bez předeher a mazlení na konci, minuta čtyřicet s ostrým nástupem a ostrým koncem. Takto to zřejmě bude častěji. Co se nestihne do dvou minut, to nemá smysl. Kde jiné kapely dají skladbu jednu, tam FVTVRE namačkají tři, čtyři. V dnešní uspěchané době nic na škodu.

O podivně znepokojující klip se známou tváří se postaral Štěpán FOK Vodrážka, režisér, který se hudebním videoklipům věnuje čím dál častěji.

 

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.