Echolokátor: Ondrej Zajac – Beam, Reflection and Colour

Echolokátor: Ondrej Zajac – Beam, Reflection and Colour

Co všechno dokáže jedna kytara? Ondrej Zajac, Slovák toho času usídlený v Praze, poodkrývá odpověď na svém instrumentálním experimentálním debutu Monolith, který vydal u malého anglického labelu Whitelabrecs v polovině dubna. Skladba Beam, Reflection and Colour přitom jeho skladatelský přístup manifestuje snad nejvýrazněji.

Ambientní a velmi táhlé kytarové ozvěny při zavřených víčkách nenávratně vplétají do pavučiny ztrápené, hloubavé atmosféry, v níž nejde o melodii, ale o zprostředkování pocitu, nálady nočního rozjímání a hlubokého niterného soustředění. Kytarové smyčky se přes sebe přelévají, vrství, ve své absolutní hudební imaginaci mnohdy zcela zpřetrhají nitky a nuance odkazující na svou kytarovou podstatu a zní jako sklíčené bezeslovné nápěvy nefigurativních stínů, démonů, vířících myšlenek. Je to čas zastavující útěk do sebe sama, meditační a melancholický rozklad na buňky a atomy.

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.