Echolokátor: Pinecone – Pinecone and Metal

Echolokátor: Pinecone – Pinecone and Metal

Je to už nějakou dobu, co Magdalena aka moin moin přesídlila za studii a novou životní inspirací do norského Trondheimu. Na hudbu přitom nezanevřela, což dokazuje třeba nedávná premiéra jejího singlu v kapelním formátu, s nímž delší dobu koketovala. Nyní představuje i tvorbu, která má základy ryze severské. Projekt Pinecone, v němž spolupracuje spolu s Norkou Fridou Blomberg.

Sotva se slečny stihly na internetu představit, rovnou také vypouští své první EP. Pětipísňové In the Black Water I See The City je zcela experimentálním počinem, v němž obě slečny splétají značně nemelodické a značně atmosférické útržkovité kompozice, sestávající z deformovaných ruchů, nalezených zvuků a samplovaných zefektovaných hlasů a akustických nástrojů. Do Echolokátoru vybíráme subtilní mozaiku Pinecone and Metal, improvizované klavírní vybrnkávání obepnuté zborcenými elektronickými ruchy, které následně přejde v éterický, nevokální a podmanivý dialog dvou hlasů, pod nímž probublávají ozvěny kovových zvuků.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.