Premiéra: moin moin – Rescue

moin moin moin moin Nela Bártová

Ostravská písničkářka moin moin je světoběžník. Momentálně tráví čas v norském Trondheimu a na dalekém severu pokračuje ve svém přerodu z lo-fi songwriterky v „holku s kapelou“ – s Tomem Velikým na bicích a Radomírem Szajterem na baskytaře (oba Pacino). Singl Rescue je vůbec prvním studiovým zachycením této spolupráce. 

Tenhle song vznikl jako jeden z několika během jarních prázdnin tady v Trondheimu, v červenci jsme pak v Česku zkoušeli a nahrávali s klukama. Beru to trochu jako takovou tečku za moin moin solo songwriterstvím s akustickou kytarou a překlenutí se do víc kapelního a propracovanějšího zvuku, o kterém teď máme docela čistou představu,“ říká moin moin.

Skladba s charakteristicky teskným Magdaleniným hlasem v sobě skrývá tradiční estetiku moin moin, díky výraznější rytmice však získává na větší intenzitě a emoce tichého pokojíčkového folku se rozprostírají do hutnějších dálav.

Ačkoliv je to momentálně dost komplikovaný časově a vzdálenostně, tak jsme odhodlaní na tom dál pracovat. Okolo Vánoc snad bude pár koncertů a nová deska,“ doplňuje moin moin a potvrzuje, že v novém formátu by ráda pokračovala v trvalějším duchu. Na svůj tichý lo-fi původu však nezapomíná. Důkazem budiž její alter ego Flatbread, v němž se ubírá droneovým, éterickým, zasněnějším směrem.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.