Album La školy je na spadnutí. Podporu shání skrz HitHit

La škola La škola

„Černá hudební slovesnost, připoutaná k polárnímu světu sobích lidí a k jejich představám, jaký zlý duch Kele venku škrábe o jejich stan,” uvádí poeticky hudební La škola, která vede k autorské tvorbě a improvizaci už od nejnižšího věku. Třetí album má být sbírkou nejkřehčích skladeb pro děti, na nichž se podílela Jana Vébrová, Oskar Török anebo moin moin.

O skladbě, za níž stojí poslední jmenovaná, jsme už onehdy psali a k výsledku uváděli, že kdyby takhle zněla každá hudba pro děti, měli bychom radost. Nyní je album La školy téměř přichystáno, má obsáhnout patnáct autorských skladeb a už se jen čeká na podporu prostřednictvím fundraisingového webu HitHit.

„Máma vezme dítě do náručí a chystá se ho uspat. V denní dobu, kdy by normálně vůbec neusnulo.” Jak to udělá, ptá se řečnickou otázkou průvodní zpráva k Černému semestru? „Musí ho vystrašit, zaujmout, sdělit mu v písni svou pravdu – musí dítě zabubákovat. Jednoduchým veršem, podprahovým tónem.” La škola takto napovídá, o čem tak album má být. Černý semestr má v případě úspěšné kampaně vyjít během dvou měsíců.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.