hmurd: Videoherním vesmírem květinového rytíře

hmurd: Videoherním vesmírem květinového rytíře

Flower Knight. Fiktivní videohra, kde nic není jisté. 2D, nebo 3D? Odpočinek, či napětí? Svět co trochu je a trochu není. Harry Murdoch alias hmurd, vycházející producentská hvězda z Londýna, předkládá hudební nástřel možností toho, jak by květinový rytíř mohl vypadat.

Flower Knight je odbočkou od klubové dekonstrukce EPs Low Grade Plastics (2020) či Sync Button / Brine Jester (2021) a místo beatů staví do popředí arpeggia. Hravé mini-album, které si v ničem nezadá s fantaskními releasy Galena Tiptona (fake meat, ungoliant) nabízí exploraci herního světa a reminiscenci zážitků dobře známých všem obyvatelům alternativních realit her na hrdiny. Nově odemčená úroveň, další drahokam do sbírky, opékání čerstvého úlovku nad ohněm… podobně jako hry z devadesátých let pracuje hmurd s relativně omezenou zvukovou paletou, čímž umocňuje celistvost světa, kterým náš hrdina cestuje. Videoherního étosu se pak drží i náladotvorné názvy skladeb podtrhující přístupnost celého Murdochova vyprávění. 

Flower Knight se řadí mezi další z krásných kazetových releasů labelu Gin&Platonic, shodou okolností právě slavící tři roky od svého prvního počinu – kompilace Virgo Season. K této příležitosti zlevnili svou diskografii o 90 % a celou ji tak lze pořídit za necelou stovku. Jedná se tedy o nákup z kategorie tzv. must-have (přesvědčte se naším rozhovorem Gin&Platonic: Vydáváním hudby k internetovým přátelstvím).

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.