Ostře sledované songy: Alex G - Harvey

Alex G je můj největší letošní objev. Kluk, který si už od dětství dělá písničky, protože to má prostě rád. A přesně tahle čistá radost jde cítit z každé vteřiny jeho poslední desky DSU. Je mu sice teprve jednadvacet, ale vyprodukoval už toho tolik, že by to vystačilo na celoživotní hudební kariéru. Každoročně skrze svůj Bandcamp sype desítky písniček, a to má ještě spoustu nevydaného materiálu, který se momentálně začíná objevovat třeba na YouTube, kde jej sdílejí různí kamarádi, kterým své písničky v začátcích posílal.

Už v našich podzimních tipech jsem zmínil, že Harvey je pro mě skladba roku. Nemá sice ani minutu a tři čtvrtě, o to snadněji se vám ale její (nebo spíše jeho, Harvey je pes) melodie dokáže zarýt do hlavy, až po čase možná nastoupí jistá obsese, jako třeba u mě. Harveyho jsem slyšel minimálně stokrát a to jsem Alexe G objevil teprve před pár měsíci. A ani po takové náloži mě stále neomrzel, to mluví za vše, ne?

Ostře sledované songy k vám posíláme každé pondělí v podvečer na naše facebookovém profilu.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.