OFF ohlašuje dvanáct rozhněvaných jmen, vévodí jim Xiu Xiu či Dean Blunt

OFF Festival tento rok těší redakci každou novou zprávou. V té současné, která je s mírnou nadsázkou nadepsána „dvanáct rozhněvaných umělců“, září především dvě jména: Dean Blunt, jehož blýskavě temná, něžně tyranská a eufonií vstřebávaná kakofonie nás okouzlila už na podzim během české premiéry na PAFu, a Xiu Xiu, přednášející svou verzi kultovního Badalamentiho soundtracku k seriálu Městečko Twin Peaks.

Hudba z Twin Peaks je vším, čeho chceme jakožto muzikanti dosáhnout a co bychom chtěli poslouchat coby hudební fanoušci. Je romantická, je děsivá, je krásná, znepokojivě sexuální,“ uvádí ke své adapataci Jamie Stewart, přičemž premiéra svět čeká příští měsíc během výstavy David Lynch: Between Two Worlds a Xiu Xiu ji posléze vezmou kolem světa.

Vraťme se ale k Bluntovi. Ten se ke katovickým jezerům vrací po několika letech, kdy oné Mekce alternativního světa hrál s Hype Williams. Jeho sólový projekt ale nepřichází zkrátka, kromě obligátního černošského kumpána, hlídajícího na pódiu hlavního protagonistu, se zde objevuje i trubka a dámský hlas, kytara. O Bluntově poslední nahrávce, albu Black Metal, hovoří mnozí v superlativech a OFF nevypráví jinak: stylisticky mlhavá, leč art-popově překvapivá.

Mezi další nová jména se zařadili také neméně zajímaví The Dillinger Escape Plan anebo Iceage. Plný výčet naleznete na stránkách, naše favority pak vpravo nahoře.

OFF Festival, Katovice (PL) - Dolina Trzech Stawów, 7. – 9. 8. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.