Satan narušil průběh polského Unsound festivalu

Unsound Festival Unsound Festival

Letošní ročník polského festivalu Unsound je již v plném proudu, ale hned z počátku se nevyhnul komplikacím. Na poslední chvíli museli organizátoři měnit program, respektive místa konání, neboť jim kostely Sv. Kateřiny a Sv. Petra a Pavla zrušily přislíbené prostory. Proč? Inu, do jednoho z kostelů byl doručen dopis se zprávou o propagaci satana ze strany organizátorů.

Pro našince dost možná nepochopitelný a úsměvný důvod, nicméně v Polsku má víra podstatně silnější zázemí, a tak se taková obvinění neberou na lehkou váhu. Organizátoři tato obvinění samozřejmě razantně odmítli, ale na postoji církve to nic nezměnilo a naplánované koncerty se musely přesunout.

Mezi obviněné ze satanismu údajně spadá i experimentální uskupení Current 93, jakkoliv se její zakladatel Dave Tibet otevřeně hlásí ke křesťanství, což ostatně znovu zopakoval i v prohlášení, které církvi zaslal – bohužel bez výsledku.

Přestože jsou tato obvinění nepříjemná a komplikující, festival neskládá zbraně a pokračuje se svým (teď již upraveným programem) dále až do neděle. Kromě zmíněných Current 93 zde vystoupí například Andy Stott, Liturgy nebo Jacek Sienkiewicz, o kterém jsme nedávno psali v naší pravidelné rubrice, dnes již přejmenované na Echolokátor.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.