Ostře sledované songy: Kalle - My Lost Child

Táborští Kalle (zpěvačka Veronika Buriánková a kytarista David Zeman, znáte z: Veena, Nod Nod) vydali před několika dny svou debutovou nahrávku Live From the Room. A už teď lze spekulovat, zdali se silnější prvotina v Česku letos vůbec objeví. Moc tomu nevěřím.

Slowcoreové duo se nezjevilo úplně odnikud, na scéně se pohybuje už delší dobu a o jejich vysokých kvalitách vědí mnozí zasvěcení již několik let. Já sám jsem je objevil minulé léto, kdy jsem je spatřil na menším festivalu v Telči - poté jsem je viděl ještě jako support na jednom pražském koncertu a pokaždé si večer urvali pro sebe. (A stává se mi to podezřele často, že čeští předskokani strčí ony zahraniční akvizice do kapsy...)

Kalle jsou podle mého mínění kapelou, která má navíc vynikající předpoklady pro to, aby dokázala zaujmout i v mezinárodním měřítku. Silná nahrávka, ještě silnější projev naživo, přístupnost. A v poslední době již třeba shoegazoví Manon Meurt napovídají, že o kvalitní hudbu z Česka je zájem i ve světě. (Viz jejich účet na světové databázi Rate Your Music.) Teď už je to spíše o ambicích a snaze dané kapely.

Fair Price Music v rámci svých sessions příliš neexperimentují, pokud tedy hledáte spíše netradiční vystoupení, zamiřte do našeho článku o Live Sessions - taxíky, foyer hostelu, altánky či římsy.

Sám mám takovou svatou čtveřici (takový opak téhle) mladých českých hudebníků, kteří si za jazyk zvolili angličtinu, a kteří svým talentem převyšují nejen své vrstevníky. O Black Tar Jesusovi a Odeur de Violettes (On Death and Dying je jednoduše jedna z nej českých desek) toho člověk moc neslyší, jejich vynikající nahrávky vznikají spíše v ústraní, k čemuž mám osobně velké sympatie. Pokud bych měl ale předpovídat blízkou budoucnost Kalle, vsadil bych si spíše na podobný směr jako u Manon Meurt - s videi jako vám přinášíme nyní a se skvělou deskou v zádech bude totiž snadné oslovit (nejen) zdejší promotéry a pořadatele - i když, ti se pravděpodobně budou ozývat sami od sebe.

Ostře sledované songy k vám posíláme každé pondělí v podvečer na našem facebookovém profilu.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.