Ostře sledované songy: Kanye West - New Slaves

Kanye West přijal novou masku. Pod vlajkou neohlížejícího se překonávání sebe sama a vydávání lepší a lepší tvorby dosáhl s novinkou Yeezus, svým černošským alteregem, vrcholu. Solitér, přitom směrodatný průkopník na poli hiphopu, zvoláním „I Am A God “ vypustil jednu z nejzajímavějších desek roku 2013, a to nejen pro hvězdné zapojení navrátivších Daft Punk, přes „hipsterizující“ faktor Justina Vernona (Bon Iver) až za ruku s Hudsonem Mohawkem ke kořenům (anglického) undergroundu. Jestliže Kanye West není bohem, patří mu nejméně a nejpozději dnes trůn současné pop music.

Úsměv vyvolávajícím zpestřením je také to, že ve studiové podobě skladby New Slaves West sampluje Gyöngyhajú lány – skladbu v českém prostředí známou především jako Dívka s perlami ve vlasech Aleše Brichty.

Ostře sledované songy k vám posíláme každé pondělí v podvečer na našem facebookovém profilu: http://www.facebook.com/muzikuscz  

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.