Ostře sledované songy: Vac da Hawk – City Fox On Acid

Vac da Hawk – City Fix In Acid Vac da Hawk – City Fix In Acid

Václav Havelka (Please The Trees) nemá svých hudebních bokovek dost. Po elektronickém kubismu Were Mute a kříšení českého undergroundu U nás v garáži se nově představuje čistě sólově.

Pod již delší dobu zavedeným pseudonymem Vac da Hawk chystá na 14. května debutové sólové EP a prvním jestřábem z něj je osmiminutové terapeutické ševelení City Fox On Acid. Instrumentální rozjímání, v němž se prolíná zahálčivě se převalující kytara a šramocení elektronických ruchů, je především atmosférickou skládankou, v níž imprese a pocity vládnou nad melodií a v níž ambientní abstrakce popírá nutnost koherence. Je to hudební meditace, dost možná ovlivněná Havelkovou návštěvou poutní hory Sri Pada na Šrí Lance.

Ostatně, majestátní kužel, na němž podle Bible stanul Adam po vyhnání z Ráje a na němž se nachází domnělý otisk Buddhovy šlépěje, hraje ve vizuálu Vac da Hawka podstatnou roli. Jednak obal jeho EP zdobí stínohra Sri Pady, druhak je videoklip výše točen právě z jejího vrcholku.

Ostře sledované songy k vám posíláme každé pondělí v podvečer na našem facebookovém profilu.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.