Jak už to tak u této bizarní skupiny bývá, plány na chystanou desku sdělili světu bez varování prostřednictvím facebookového profilu a mrazivého, netradičního videomonologu mrtvé herečky Karen Black. Album ponese název Bottomless Pit a zatím nebylo specifikováno datum jeho vydání.

Praha, zastávka ČSAD Smíchov. V autobuse z Brna zjišťuji, že místo anoncovaného Lee Bannona budou HEALTH předcházet Space Love (prezentující novou desku), tudíž pro zpoždění spěchám a předpisů nedbaje to beru přes koleje. Ne, že bych je nekřížil tak či tak. Upřímně, kdo z Vás šel někdy do MeetFactory na okolo? Vystoupit u Lihovaru a dvacet minut se belhat k padesát metrů vzdálené budově, před kterou od první chvíle vidíte radostně pokuřující koncertní souputníky? Tak určitě.

Před pár dny spatřilo světlo světa remixové album původní desky Johna Carpentera Lost Themes, tvořené osmi přepracovanými skladbami různých interpretů jako například Prurient, Blanck Mass či Silent Servant. Jedním z autorů je také Zola Jesus.

Od vydání poslední desky Trouble Will Find Me v roce 2013 pracují The National na novém materiálu. Pravděpodobnou ukázku z něj předvedli fanouškům v noci z pátku na sobotu v rámci benefičního vystoupení v Los Angeles. Čerstvá skladba nese název Roman Candle.

Noisoví matadoři a vrazi ušních bubínků Swans oznámili vydání reedic alb White Light From the Mouth of Infinity (1991) a Love of Life (1992). Světlo světa by měly desky spatřit 4. prosince.

Za svého života přehlížený písničkář si prošel všemi druhy pekla od alkoholismu přes drogovou závislost a bipolární poruchu až po ztrátu dlouhodobé paměti způsobenou šokovou inzulinoterapií. Přesto přeze všechno dokázal skládat uhrančivé country a po právu patří mezi stěžejní postavy žánru.

Před pár dny proklamoval kytarista Jonny Greenwood v rozhovoru na ruské rádiové stanici chystané album a následnou tour Radiohead.

Krautrock-noise-east bloc psychedelic, tak zní vlastní žánrové vymezení na stránkách českého unikátu B4, který mimo jiné získal za album Didaktik Nation Legendary Rock cenu Vinyla. Jedna z nejosobitějších kapel u nás nyní do světa vysílá nové dílo pod hlavičkou labelu Polí5, taktéž mimo jiné ověnčeného Vinylou.

Česká post-metalová legenda bohužel díky tragédii ukončila svou činnost v roce 2011, ale její unikátní drásající riffy, polohy měnící vokál a samplované sekvence z filmů Františka Vláčila žijí dál. Nikdy nepřekonaný kult alternativní scény a Mondo jako její výkladní skříň.

V aktuální epizodě svého pořadu The Pharmacy, vysílaného na rádiu Beats 1, vyjádřil Dr. Dre touhu vyrazit na turné po Evropě, kde za svou třicetiletou kariéru ještě nikdy nehrál v plné polní. Prý je to jeden z jeho snů, ke kterému by rád přizval Kendricka Lamara, Eminema a hosta zmiňované epizody – Snoop Dogga.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.