Droneová múza Nadja se vrací, uhrane Plzeň, Prahu a Brno

Nadja Nadja

Do třetice všeho dobrého? Nadja, původem kanadské droneové duo, začíná zítra svou tour v České republice zastávkou v Plzni, aby se v sobotu 13. února konečně zastavilo v Brně. Původně tady měli Aidan Baker s Leah Buckareff zahrát již na jaře 2014 v legendárním Boru. To však stihlo zavřít dřív, než přijeli, a tak se koncert začal plánovat v Kabinetu Múz, kam však dorazí až nyní. Lepší pozdě, než vůbec? Rozhodně!

Drone metal, ambient, elektronika. Doomgaze! Prostě kytary a krabičky, co mají v názvu čísla, ale hlavně rezonující atmosféra a nekompromisní brutalita v kontrapozici s pečlivou elegancí. Obojetná destrukce, která jednou bolí, jindy osvobozuje a ve finální katarzi produkuje ty nejepičtější melodie.

Jako support vystoupí Sítě a rázem se nám tady rýsuje highlight brněnské nastupující jarní sezóny, jenž si určitě na AlterEchu nenecháme ujít a vy byste také neměli. Tato příležitost se jen tak opakovat nebude.

Nadja + Blues for the Redsun + Le Bain de Maid, Plzeň – Papírna, 12. 2. 16
Nadja + Sítě, Brno – Kabinet Múz, 13. 2. 16
Nadja + Rouilleux, Praha – klub FAMU, 15. 2. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.