Echolokátor: Unna – Hodina

Echolokátor: Unna – Hodina

Unna. Mamamrdamaso, Silver Rocket a Kachnička Entertainment. Už tušíte? Pořád ne? V tom případě nevíte nic o nejlepším českém big beatu široko daleko a měli byste to napravit.

Unna jsou kluci z Moravy, co napsali největší hymnu poslední dekády. 1000 mil od domova je naprostou povinností pro všechny kytarově pozitivní a její autoři (Unna, pro ty co nedávali pozor) teď posílají do éteru novou placku s názvem Nezapomnění.

Jaká je? Na hodnocení je příliš brzy, neboť k poslechu jsou zatím pouze dvě skladby, nicméně i ty mnohé naznačí. Předně to, že Unna pokračuje ve směru nastoleném posledním LP z roku 2011 s názvem Už Bylo Na Čase, což je bezesporu dobrá zpráva.

Předmětem tohoto Echolokátoru budiž skladba Hodina. Osm minut dlouhý vál postavený na monstrózním „big beatovém“ zvuku zemitých kytar a charakteristickém vokálu. S první slokou přichází mrazení: „Věčná hodina, těžká…“. Předprodej vinylu za 350? Prodáno! Ta smršť, co přijde potom, je zjevením na české hudební scéně. Možná je to pouhé nostalgické poblouznění mysli, ale během téhle skladby se mi v hlavě zformovalo jedno slovo – LVMEN. Přihodit do druhé poloviny songu nějakou hlášku z Vláčilova filmu, hledám na googlu slovní spojení: Mondo+Revisited. Tohle bude velké!

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.