Abstraktní světy GenotPresents popáté v Arše

---__--___ ---__--___ foto: Ian Cook

Po roční pauze se pražský label Genot Centre vrací s pátou edicí série GenotPresents, na které tradičně představí aktuální jména světové progresivní elektroniky. 

Tím nejznámějším budiž dvojice Mari Maurice (známá také jako More Eaze) a Seth Graham, jejich projekt ---__--___ řadím k nejlepším věcem, které jsem v roce 2021 slyšel a nejhorším věcem, které jsem se ten rok snažil správně napsat. Jejich společný release The Heart Pumps Kool-Aid (Orange Milk Records) je fascinujícím amalgámem žánrů a tvůrčích přístupů kombinujících digitální světy s analogovými, v jejichž centru stojí auto-tune vokál a kreativní výpověď o stavu současné americké společnosti. Vystoupení doplní svým vizuálem umělec Ian Cook.

Českou premiéru odzbrojujícího debutu Oscillate and Shimmer zahraje v Arše producent Klahrk, grandiózní melodie a zničující beaty přes sebe láme a ohýbá s dynamikou ne nepodobnou aténským digitálním králům Ice_Eyes, kteří se postarali o jeden z remixů na desce. Stejně jako onehdy jim, také Klahrkovi vyjde u Genot Centre release z nějž část v divadle zazní.

Domácí scénu svou abstraktní hauntologií zastoupí Natálie Pleváková, která chystá speciální set ve spolupráci s Janem Matýskem. Máme se prý těšit na „nepolapitelně tekutý zvuk i vychýlené Zpívánky pro 21. století.” Nevím jak vy, já se těším dost!

GenotPresents#5: More Eaze & Seth Graham + Klahrk + Natálie Pleváková, Praha – Divadlo Archa, 13. 4. 22

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.