Analogový fetiš Xeno & Oaklander přijíždí do Brna

Xeno & Oaklander Xeno & Oaklander

Zástupci brooklynské undergroundové elektronické scény navštíví brněnský Kabinet Múz. Xeno & Oaklander tvoří vizualní umělkyně Liz Vendelboo a analogový fetišista Sean McBride. Momentálně působí v labelu Ghostly International, které má pod křídly mnoho přitažlivých jmen současné elektroniky (Tycho, Shigeto, Telefon Tel Aviv ad.). X & O pracují se stěnou tvořenou starými analogovými syntezátory a převážně ženským zpěvem. Od roku 2004 definují minimalsynth/darkwave sound. Působí hlavně ve svém studiu v New Yorku, kde vzniká většina jejich tvorby; své skladby nahrávají živě na první dobrou. Čekejte melancholický tanec plný temné energie.

Pořadatelé však nabízí ten večer mnohem více. Sky To Speak, původně tříčlený projekt Matěje Kotoučka, pohybující se na hraně zasněného i neklidného elektronického ambientu, se v Kabinetu Múz představí s aktuální performancí, která nás zve do meditativních rovin kosmische musik, spojené s vizuály v podobě znepokojivé abstraktní virtuální reality Jakuba Krejčího.

Další položkou na večerním menu je Ghostrider 1997 aka Kabal aka Jacques Kustod aka Zelený Antoin – tajuplný hudebník a producent mnoha tváří s širokým hudebním záběrem. Motorcycle hero!

S.M.R.K. aka analogová monokultura jsou Sýkora & Mirvis & Ryba & Kocour. Poměrně čerstvý projekt, který o sobě hovoří jako o subverzivním live bandu citujícím commodore psyche kraut, post punk a new wave. Hudební záležitost pro trvalou udržitelnost VHS technologie. Zpátky do budoucnosti.

Xeno & Oaklander + Sky to Speak + Ghostrider 1997 + S.M.R.K., Brno – Kabinet Múz, 16. 5. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.