Olomoucký Jazz Tibet Club bude v prosinci servírovat klubové ikony: Priessnitz, Zrní a Tata Bojs

Priessnitz Priessnitz Libor Galia

Po velkých listopadových jazzových žní britského střihu se olomoucký Jazz Tibet Club v prosinci zaměří na velká jména na pomezí české alternativy a kvalitního mainstreamu. V krátkém sledu představí Priessnitz, Zrní a Tata Bojs.

Návrat sychravých jesenických kytar se stal jednou z hudebních událostí letošního roku a v Olomouci je po Švejdíkově partě vždy velký hlad. Není tak překvapením, že první koncert ohlášený na 3. prosince se vyprodal během pár chvil. Co překvapením je, že Priessnitz promptně přidali ještě jeden koncert o den později. Ti, co otáleli, tak mají druhou šanci si lístky zakoupit a užít si beztížné stavy naživo.

Kladenští Zrní letos slaví 15 let existence a vedle slavnostních koncertů chystají v prosinci i netradiční sérii koncertů s tibetským hostem. Před nedávnem se totiž angažovaně vyslovovali k podpoře Tibetu a díky tomu se stali pilotními tvářemi projektu Hrajeme tibetsky. Během pěti vystoupení si tak pódium prostřídají s významným tibetským hudebníkem a aktivistou Lotenem Namlingem, který ve své tvorbě aktualizuje tradiční tibetskou hudbu. Šestého prosince v Jazz Tibetu se přitom bude jednat o premiéru.

V netradičním kabátě se pak 8. prosince představí také Tata Bojs. Poté, co před nedávnem okusili doprovod symfonického orchestru, se tentokráte podívají na druhou stranu spektra a velkolepé aranže vymění za elektroakustický háv. V sále bude našlapáno.

Jazz Tibet Club, Olomouc | prosinec:

03/12 Priessnitz
04/12 Priessnitz
06/12 Zrní + Loten Namling
08/12 Tata Bojs

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.