Astronautalis a Bon Iver vydají společně album, již za týden jako Jason Feathers

Jason Feathers Jason Feathers

Před dvěma lety, v období aprílu, putovala sítí zpráva o fantaskní spolupráci u nás oblíbeného rapera Astronautalise a zpěváka Justina Vernona a bubeníka S. Careyho z Bon Iver, držitelů Grammy. Od roku 2012 se toho moc nenamluvilo, avšak album pod vlajkou Jason Feathers vyjde již za týden. Bude se jmenovat De Oro a tajemnou spolupráce zůstává i dnes, kdy je dostupné online vysílání alba prostřednictvím serveru Pitchfork.

Svému slibu, že se máme těšit na něco naprosto nepodobného čemukoliv, co zatím zmínění stvořili, zastoupení hudebníci dostávají. Koneckonců v tiskové zprávě ani jeden z nich nevystupuje pod svým tradičním jménem, Astronautalis je Creflo a hutnost hlasu je o oktávu níže, Justin Vernon se skrývá za jménem Ephasis a falzet lze ze začátku identifikovat jen s notnou dávkou představivosti, S. Carey udává rytmus jako Toothpick. Z dvou let starých fotek se lze domnívat, že Opacity bude Arson Only, a s humorem skupině vlastní, poslednímu, neznámému členu, máme říkat ________. Tiskovou zprávu si lze přečíst v plné šíři zde.

Debut Jason Feathers, který je již k poslechu, vyjde digitálně 19. srpna. Fyzické podoby alba De Oro se dočkáme až v říjnu.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.