Atoms for Peace, projekt Thoma Yorka a Flea dostává jasnější obrysy

Thom Yorke, Joey Waronker, Mauro Refosco, Flea, Nigel Godrich, foto radiohead.com Thom Yorke, Joey Waronker, Mauro Refosco, Flea, Nigel Godrichfoto: radiohead.com

Podle slov frontmana světoznámých Radiohead Thoma Yorka již finišují práce na debutovém albu jeho bočního projektu s názvem Atoms for Peace. Ten byl založen roku 2009 a tvoří jej kupříkladu basák Red Hot Chili Peppers Flea či producent Nigel Godrich. Kapela samotná sice ještě nemá na kontě žádnou studiovou nahrávku, v minulých letech však už stihla odehrát několik koncertů, na které by po vydání alba chtěla navázat turném.

K otázce, jak bude nahrávka vlastně znít, se staví členové vyhýbavě. "Záhada by měla zůstat záhadou," nechal se slyšet Flea pro časopis Rolling Stone. V něm také prohlásil, že on sám nemá žádné ponětí, kdy bude nahrávka moci skutečně vyjít. "Nemyslím, že to bude příliš brzy," informoval Flea.

Ať již vyjde nahrávka dříve či později, bude velmi zajímavé sledovat konfrontaci hudebníků z na první pohled odlišných hudebních teritorií.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.