Audiovizuální žně s Lunchmeatem 2018

Lunchmeat 2018 Lunchmeat 2018

Vedra pominula a blíží se podzim. Klubová sezóna ohlašuje každým dnem nová zajímavá jména a chystají se festivaly, které člověk nemusí hlavně přežít, ale zažít. Uvnitř, bez tojtojek a s epesním stupňovitým hledištěm – i takový bude říjnový Lunchmeat. V plánu je tradičně pestrá přehlídka „pokročilé elektronické hudby“ a nových médií. 4. až 6. října v prostoru pražského divadla Studio Hrdinů.

Zvučností jmen jde o v česku jedinečný projekt, který rozhodně dostává svému cíli, a sice představit tuzemskému publiku to nejlepší ze současné elektronické scény. Actress, Demdike Stare či Fatima Al Qadiri na ni bezpochyby patří. Dalším příjemným standardem Lunchmeatu je snaha pořadatelů posouvat vystoupení všech umělců ještě o úroveň výše skrze vizuály, často šité na míru konkrétní performance. Jednou takovou symbiózou bude například audiovizuální kolaborace novozélandského producenta Fise s názvem Henge, která je inspirována pohanstvím a keltským uctíváním země.

Nový audiovizuál chystá také duo Amnesia Scanner, jenž právě vydalo svůj dlouhohrající debut na lablelu PAN. Jedním z vrcholů festivalu pak jistě bude Lanark Artefax, který svým vystoupením poslední rok úspěšně fascinuje návštěvníky elektronických festivalů po celém světě. Ambientní mixtapes, šílené fotografie a koncerty v podobě exterémně fyzické performance utopené v nárazech hluku. To vše reprezentuje tajemný avant-gardní démon Yves Tumor. Ten Yves Tumor, jehož nová deska je úplně jiná, než cokoliv, co předtím vydal – přístupnější, přesto ne popová; chytlavá, ale ne prvoplánová. Promítne se nějak do jeho performance na Lunchmeatu?

To zjistíme na začátku října ve Studiu Hrdinů.

Lunchmeat 2018, Praha – Studio Hrdinů, 4.–6. 10. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.