AVA a Antez se vrací. V brněnské Mosilaně poté bude i workshop

Antez Antez

Pokračování Loft Sessions brněnského kolektivu AVA se přesune z domácího prostředí Rumiště do bělostné, industriálem prosáknuté Mosilany. Zde, v někdejší továrně vlněných tkanin, vystoupí již ve středu Antez, francouzský hudebník a sochař, široce rozkročený umělec, jehož vizuálně akustická performance Continuum tentokrát rozezvučí poměrně velkolepější prostory. Den poté navíc v Brně povede workshop.

Continuum je založena na uhrančivém, kontinuálně se opakujícím pohybu okolo jeho bubnu. „Ve vrstevnatých rezonancích dosahuje zvuku, který je zcela opačný oproti běžnému použití perkusí. Dynamika je nahrazena bezčasím dlouhého tónu, na místo rytmu se zde rozeznívá hmota. Tep je nahrazen cirkulujícím plynutím, které může mít původ v drobných zvukových detailech a postupem času odkrývá dronovou, až hlukovou intenzitu,” uvádí pořadatelé ke koncertu, který tak slibuje vskutku netradiční zážitek. Doporučený poslech nabízí stránka události.

Ve čtvrtek pak Antez ve spolupráci s AVA přichystal specialitu zajímavou obzvláště pro ty, kteří se sami zabývají tvorbou experimentální hudby, ale rovněž těm, co rádi tančí. Perception & Interpretation bude jedinečnou příležitostí také v rámci Antezova právě probíhajícího turné. 

Antez, Brno – Mosilana, 3. 5. 17
Percetion & Interpretation, Brno – Mosilana, 4. 5. 17

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.