AVA tým zve na noc pod širákem do lesů u Brna

AVA tým zve na noc pod širákem do lesů u Brna

Tábořit za poslechu netradiční hudby můžete v sobotu 13. srpna na tajném zalesněném místě v okolí Brna. AVA tým kolem Martina Bukáčka totiž připravil venkovní sleep-over, na němž vás čeká od šesté hodiny večerní až do nedělního dopoledne velmi pozoruhodný poslechový program.

Dva Francouzi, Les Halles a Magnétofonique, kteří se letos spojili na jednom turné, slibují dle slov pořadatelů „hřejivou hypnagogickou lázeň odkazující k fiktivním terénním nahrávkám kmenů, které nikdy neexistovaly, a vzpomínkám, které ani jednomu z umělců 'nepatří'.“ Čekají vás samply Panovy flétny, smyčky, drony, field recordings i nevšedně znějící citera.

Spoluzakladatel kazetového labelu Orange Milk Records, umělec, skladatel a filosof Seth Graham kombinuje klasickou a popovou hudbu skrze hutnou digitální syntézu. Zmíněné vydavatelství zastupuje také G. S. Sultan, v Brooklynu usazený umělec a skladatel, který vytváří kompozice z divokých kombinací digitálně zpracovaných samplů. Na aktuálním turné přestavuje své nové album Redundancy Suite. Frankfurtský skladatel Gora Sou spojuje analogové i digitální technologie a „zdánlivě chaotické uspořádání rozpouští do zřetelně uspořádaných struktur, zdánlivě protichůdné zvuky sdružuje ve skladbách, které jsou postavené na repetici, ale neustále se vyvíjejí. Jeho živé sety propojují improvizaci, působení řízené náhody i cílené zaměření na organické zvukové textury. Nahrávky Gora Sou zatím vyšly na labelech jako Orange Milk Records, Noumenal Loom, Lillerne Tapes, SicSic Tapes a Further Records.

Tento kouzelný line-up doplní už domácí experimentální hudebník Wim Dehaen, původně Belgičan nyní usazený v Praze, a AVA DJs. Na akci vás dále čekají vizuály, čajový dýchanek a drone jóga. O konkrétní souřadnice lokality si pište na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Bližší informace sledujte na facebookové události.  

AVA Summer Space-out: G.S. Sultan & Seth Graham & Les Halles & Magnétophonique & Gora Sou & Wim Dehaen, Brno, 13. -14. 8. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.