Bad Names. Showcase labelu na konci května v pražských Kasárnách

Bad Names. Showcase labelu na konci května v pražských Kasárnách

Vzrůstající český label Bad Names představí v Kasárnách svůj experimentálně laděný večer s příchutí melancholické akustiky a digitálních syntezátorů. Na pódiu se postupně představí Margo, TMA, Lukáš Landa, Spomenik i Sundays on Clarendon Road. Showcase se uskuteční 22. května v bývalých armádních garážích Kasáren Karlín.

Aneta Martínková alias Margo, nejnovější přírůstek labelu, představí své debutové album. „Pojď si se mnou popovídat a pomoz mi to roztrhat,” zve v úvodním tracku své desky, kterou ovlivnila i láska ke zmutovaným nástrojům. Vypráví o postavách, které jí na půlročním pobytu v zahraničí zkřížily cestu, strachu ze stáří i návratu do každodenní rutiny.

Tomáš Martínek alias TMA zasvětí do své vlastní reality pomocí experimentálního propojení zvuků klavíru a syntezátorů. „Melancholické melodie, dokonale narýsované pulzující beaty a mistrný programátorský um,” uvádí pořadatelé. Během večera se představí i pražský hudebník a písničkář Lukas Landa. „Silné melodie a jednoduché kytarové linky podkresluje jemnými, ale nápaditými vrstvami elektroniky a díky spojení zvuku akustické kytary, syntezátorů a poklidného hlasu navozuje příjemnou atmosféru připomínající dlouhé cesty autem, které by neměly nikdy skončit.”

Zazní také experimentální počin poloviny hudebního dua Post-hudba a producenta Tomáše Havlena (Cold Cold Nights, Deaths, Orient). Pod pseudonymem Spomenik představuje těkavé rytmy, temné zvukové pustiny. Elektroakustické duo Sundays on Clarendon Road (Jonáš Zbořil a Jan Tůma) produkuje melancholické songy podložené elektronickými beaty a pazvuky. Na showcase představí i ochutnávku nového materiálu z nadcházející květnové desky.

Showcase Bad Names, Praha – Kasárna Karlín, 22. 5. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.