Berlínský drone Caudal vydává třetí desku, v Česku ji představí na pěti místech

Caudal Caudal
Trio Caudal o sobě hovoří jako o trancepunkové kapele. Jejich kompozice začínají nenápadně, klidně i neklidně a skrze táhlou gradaci dochází na pomezí transu, vybuchují pomalu, hypnotizují. Hudba plyne volně a poklidně a přesto (nebo možná právě proto) je naprosto strhující. V jednoduchosti je síla, a Caudal toto vědí moc dobře. Během svého turné to dokáží také Česku.
 
Hypnotická rytmika na pozadí vytváří podhoubí pro vrstvy kvetoucí kytary a basy. Charakteristický je pro kapelu prvek volného prostoru. Aran ze Silver Rocket o Caudal napsal trefně: „Volnej prostor je v muzice tohohle tria naprosto klíčovým výrazivem, zásadní veličinou, nekonečnou proměnnou. Rozpíná se, trvá; postupně ho sice zaplňujou nový a nový kytarový zvuky, ale nikdy ho zcela nepřehluší. A svoboda je po prostoru druhý klíčový slovo pro Caudal. Je v celý desce – a spočívá v tom, jak se prostor alba otevírá spoustě interpretací. Kapela netlačí ani na jednu, nenutí tě k ničemu. Zve tě, ale nenutí.
Fight Cry Fight je třetí velkou deskou Caudal. Nahráli ji v Berlíně, LP vychází na Drone Records, kazeta na Katuktu Collective. Letošní turné pojedou ve čtyřech ještě s klávesákem a v Česku se objeví hned pětkrát; v Praze, Brně, Kopřivnici, Ostravě a ve Všetatech. My nebudeme chybět především v Brně, kde vystoupí již za týden v Kabinetu Múz po boku Wrekmeister Harmonies, kteří se do Česka vrací také se svou novou deskou The Alone Rush, na které se podílel i bubeník Swans Thor Harris. Frontman JR Robinson popisuje život jako dlouhý, postupný proces rozkladu, a právě z tohoto temného vnímání vychází i hudba dvojice z Chicaga. Do trojice všeho dobrého se v Kabinetu představí také ÅNGSTRÖM, mladá brněnská kapela míchající hypno bicí, burácející kytary a temné syntezátory.
 
Caudal + Aran Epochal, Praha – Kaštan, 30. 4. 18
Caudal + Wrekmeister Harmonies, Brno – Kabinet Múz, 1. 5. 18
Caudal + Panenské plameny, Kopřivnice, 2. 5. 18
Caudal + Leto, Ostrava – Stará aréna, 3. 5. 18
Caudal, Všetaty, 4. 5. 18
 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.