Beseda u Bigbítu odstartuje už dnes

Mucha, foto Petr Hegyi Muchafoto: Petr Hegyi

Tradiční zpestření nejen velkých festivalů nabízí již přes dvacet let tasovský svátek Beseda u Bigbítu. Kultura z jiného světa se začne vysílat už dnes, potrvá do ranních nedělních hodin.

Organizátoři nejdříve připravili hudební program, který byl koordinován z Kanady, poté se s podobnou intenzitou zaměřili na doprovodný program, vylepšení areálu a jeho technického zázemí. Nejen návštěvníky z Moravy uvítá i nová moderátorka – z Kyjova pocházející hudebnice Nikola Muchová. „Letošní dramaturgie vznikala 8468.48 km od Tasova. Skládali jsme ji jako puzzle z tisíce kousků tak, aby dávala smysl, aby návštěvníky nadchla a rozšířila jim obzory. Každý rok si říkáme: Tak, a teď to bude nejlepší! Vždycky chceme, aby to bylo nejlepší hlavně pro naše návštěvníky, aby se z toho radovali, byli natěšení, plní nových zážitků a hlavně měli husinu – protože to je přeci ono. Chtěla bych vám všem, kteří na Besedu přijedete, popřát krásný zážitek, mysl a oči otevřené dokořán. Bude to super, slibuju,“ říká hlavní dramaturgyně festivalu Kač Janotová, která program připravovala z Vancouveru. Těšit se návštěvníci mohou na Elektro Guzzi, Tall Ships anebo Punk Ballet. Z těch menších, avšak nikterak méně zajímavých, Beseda potěší i českými nezávislými jmény jako Strangers In The City anebo Manon Meurt. Své si jistě přidá také peprná moderátorka se svým projektem Mucha.

Vstupenky jsou k mání za 649 Kč.

Beseda u Bigbítu, Tasov, 1. – 2. 8. 14

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.